Bylo Nebylo - osobní stránky/forum

Místo pro tvorbu, co mě napadne bude zde, je to místo pro kousek mé práce na internetu

PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení    

Share | 

Co zjišťuje podmínka v tomhle PHP scriptu ?

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
AutorZpráva
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 121
Aktivita: (Points) : 313
Díky: (Reputation) : 0

PříspěvekPředmět: Co zjišťuje podmínka v tomhle PHP scriptu ?   25.09.10 6:02

kód:
<?php
  $file_name="test.txt";
  $new_file_name="production.txt";
  $status=rename($file_name,$new_file_name);
  if ($status) {
    echo ("Renamed file.");
  }
?>
První dva příkazy nastavujou proměnou, to vypadá jednoduše :-D
Třetí nastavuje proměnnou na přejmenovávací funkci ? //Znamená to, že když je proměnná zavolána,provede se přejmenování ?
Čtvrtá je podmínka, která upravuje chod scriptu v závislosti na proměnné $status.
Já v tom bohužel ani nevidim, co že se s tou proměnnou, nebo v ní, porovnává.... Surprised
A ještě si nejsem tak úplně jist, jestli $status je proměnná, nebo funkce...... Very Happy Protože $status něco vykonává, není to jen úložištěm dat. Tak proto bych řek, že proměnná $status, není proměnná, ale funkce.
Více záhadná je pro mě ta podmínka, protože nemá standartní tvar. Takhle jsem ji ještě neviděl. Podmínka přece řiká, když něco je něco tak něco. A tady je, když něco tak něco... Surprised
Možná že takto kratičký zápis podmínky dovoluje zjistit, jestli $status byla provedena či nikoliv ?
Já tedy vím co zjišťuje podmínka v tomto scriptu, ale nevím jak... a způsob zápisu je mi neznámý.
To že vim co to dělá, když se na zdrojový kód podívám asi nestačí, abych tomu rozuměl, protože nevim jak to dělá....
Pokud někdo víte, tak jaký příkaz si mám prostudovat, abych měl odpověď ? Nebo je to tématický celek ?

V tomhle případě proměnná $status vypadá spíš jako funkce, protože něco vykonává. Proměnné asi dokážou víc než jsem předpokládal ...... Smile

Možná, že ta podmínka se jen dívá takhle: Jestli funkce funguje. přičemž ve zdrojovém kódu se to píše takhle: jestli funkce, tak něco.

confused

Zobrazit informace o autorovi http://bylonebylo.99k.org
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 121
Aktivita: (Points) : 313
Díky: (Reputation) : 0

PříspěvekPředmět: Re: Co zjišťuje podmínka v tomhle PHP scriptu ?   05.10.10 5:02

3333

Zobrazit informace o autorovi http://bylonebylo.99k.org

Co zjišťuje podmínka v tomhle PHP scriptu ?
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Bylo Nebylo - osobní stránky/forum :: PHP-
Přejdi na: