Bylo Nebylo - osobní stránky/forum

Místo pro tvorbu, co mě napadne bude zde, je to místo pro kousek mé práce na internetu

PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení    

Share | 

o ICQ protokolu ! + řešení

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
AutorZpráva
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 121
Aktivita: (Points) : 313
Díky: (Reputation) : 0

PříspěvekPředmět: o ICQ protokolu ! + řešení   11.09.10 20:22

7x edit (3x oprava chyb psaní a zmíchané diakritiky) Ztratil jsem diakritiku když jsem kopíroval text,ach jo... časem to snad opravim všechno. A taky s funkcí automatického vyhledání a nahrazení textu jsem do toho chyby ještě přidal... : - D _ Když najdete chybu můžete to říct jako odpověď sem (Reply), ale může se objevit i nemyslné slovo, nebo věta . . . ! : ( Nahlášení takových chyb vítám

1.1 - o ICQ
1.2 - malý popis QIPu
1.3 - registrace na QIP
1.4 - instalace - nastavení QIPu
1.5 - změna zvuků,mix icq qip trilian
1.6 - nastavení uložení hesel všech vašich protokolu na účet QIP
1.7 - vzhled QIPu a web QIPu
1.8 - QIP smajlíky,sady a vlastní přiřazení
1.9 - postranní mini ikony QIPu v kontakt listu
1.10- Trance rádio v QIPu
1.11- QIP email,zajímavá funkce v něm
1.12- jak začít používat QIP protokol
1.13- QIP jako služba pro offline zprávy
1.14- Nejbezpečnější zabezpečený šifrovaný protokol pro komunikaci
1.15- Odkaz pro tento článek
1.16- Posílání souborů

1.1 – o ICQ
ICQ je služba která umožňuje počítačům a lidem komunikovat, psát zprávy které když se odešlou tak tomu druhému přijdou za 1 sekundu možná víc možná míň času.
Ve verzi 7 jsou hlas a video chat a je tam dost her pro dva.

Jenže ICQ je
Ái Sík Yů

to je v angličtině
I Seek You

to je v překladu
prohledávám tě
prohlížím tě
sleduji tě
hledám tě
:seek:
hledat
vyhledávat
prohledat
usilovat
snažit se
shánět se

Když se anglicky vysloví I - C - Q jako písmena jednotlivě, tak to zní takhle
Ái - Sí - Kjů

To akorát znamená, že si jednou ráno můžete třeba v Blesku přečíst kolik že to vaše pracovní skupina vydělává kolik z toho jsou prémie na daný počet lidí.
CoŽe? no jak je to možné ?
no vždyť jeste si o tom s kolegou na icq povídali...

Představte si, že blesk se ničeho nelegálního nedopustil. Toto je s icq zákonně možné.

Podstata v icq je, že to vzniklo pro to, aby mohlo být zjištěno co si lidé mezi sebou povídají.
Každý kdo při instalaci icq souhlasí s licenčním ujednáním souhlasí s tím, že jeho konverzace na tomto protokolu není jeho, ale všech. Tímto se dobrovolně přihlašujete k tomu, že to o čem si na icq povídáte může být zveřejněno a jakkoliv použito a kýmkoliv prohlíženo.
tento protokol je tu od toho,aby se konverzace uživatelů dala prohlížet ukládat (zaznamenávat), rozšiřovat (šířit) taky.

No takže jestli se vám to nelíbí, tak to není tak těžký s tím něco dělat...
Když jste na icq s oficiálním klientem (Který máte mimochodem v licenčních podmínkách přikázaný používat), tak používáte icq protokol a icq program

1.2 - malý popis QIPu
Chci ukázat něco co používá qip program a icq protokol a hlavně qip protokol!
a ještě
google protokol
facebook
twitter
jabber
orkut
IRC
součástí je ještě email s doménou @qip.ru
a nějakej ruskej mini twittrr hahaha
Ale hlavně to podporuje multi accounts, více úctu od jednoho protokolu a všechny kontakty ze stejných a různých protokolů jsou v jednom okně přehledně seřazené, nebo se to dá udělat do jednoho pytle jako jeden povídací program.
Například oznámení emailu na googlu je nejrychlejší co jsem kdy viděl a je jedno kolik google mailu máte. můžete do nich chodit libovolně a na webovym rozhraní se úcty jen kliknutím přepínaj a můžete prohlížet emaily v různých účtech na přeskáčku.

Místo ICQ7 programu je QIP 2010
v tom se dá používat ICQ
ale pokud už nechcete, tak se dá používat QIP

nevim jestli to umí hlas a video, ale něco v nastavení o tom je, nezkoušel jsem to.
ale na to je stejně nejlepší skype, protože má nejlepší kvalitu zvuků-hlasu
dá se přidat i několik her a spoustu dalších doplňků,které budou přibývat, protože uživatelé obvykle mají rádi mnoho věcí v jednom a jsou to práve oni kdo mohou doplňky tvořit. Já jsem si dal rádio digitální hodiny s datumem a šachy a dámu asi ještě přidam... Smile časem možná ještě IRC

Pokud se vy a váš známý rozhodne pro QIP protokol tak máte oba program QIP a v něm používáte protokol QIP (qip server toho nabízí víc,je to skoro jako google, ale je to rusky! ale stránky se dají překládat s google translatorem, nebo automaticky v google chrome.)
Pokud chcete QIP a známý nechce, tak máte QIP a on má ICQ a vy se v QIPu přihlásíte na své icq a můžete si psát normálně.
S těmi kdo má QIP se nekontaktujete s icq kontaktem, ale s qip kontaktem. To si ještě ukážem.
Posílání souboru by mělo fungovat taky a kdyby ne, tak jdou sobory posílat přes vaše souborové rozhraní, které jste získaly s qipem, je tam prostor 5 Giga. QIP ten soubor nebo soubory pošle na server a pak pošle tomu komu to posíláte odkaz na stažení z webu. Je to rusky, ale stahovací odkaz jako obrázek se dá najít.
Pokud vim, tak ty soubory tam zůstanou měsíc když je nikdo nestahuje, pak se smažou. můžete je taky smazat ručně
Posílat soubory do vašeho souborového prostoru má QIP nastaveno automaticky, ale taky je někdy rychlejší, když kliknete na tu disketu na šipečku ukazující dolu tak kliknout na poslat přímo. Pro LAN sít to je OK, soubory lítaj rychlostí 7500 kb/s hahaha

1.3 - registrace na QIP
Jak na QIP
Takže stejně jako s icq, tak si vytvoříme QIP účet, abychom mohli používat QIP protokol.
na týhle stránce
http://qip.ru/reg/register
jenže ono je to srandovně rusky........ hahaha
Ta první řádka je pro zvolení přesdívky,nicku. Tady nemáte (icq) číslo,volíte si jméno nebo přesdívku
Ty dvě pod tím jsou na heslo a na potvrzení hesla
To další je na email, Který je nutné zadat. Je to pro zapomenuté heslo.
Jak jsou ty dvě kulatý klikátka, tak pro první je muž a to druhý žena, nevim jestli je to nutný označit...
Pak se opisuje text na obrázku, dvě slova mezi nima mezera v mym případě to tak je.
Potvrzuje se to tím
PerncTpannR, nebo co to je Very Happy

pak přijde ruskej email ve kterym potvrdíte registraci, musíte kliknout na odkaz, začíná to nějak takhle
??? ????????????? ??????????? ?????????? ??????? ?? ?????? http://qip.ru/reg/emailValidate?login=někdo&email=někdo@email.com&hash=a1bc2649c091Sb6ceee6ddGaddfb0f22
tím odkazem se potvrdí registrace QIP úctu

Ukáže se QIP stránka a nahoře vpravo je vaše jméno QIP něco@qip.ru
vedle toho je odkaz Настройки
to je nastavení pro QIP účet jako malý profil, ale podle měl je dobrý zaškrtnout
скрывать связь моего jabber-аккаунта и моего номера ICQ
je to malá kostička
tím se zakáže zobrazování informací vašeho profilu nebo profilu, když je bude chtít někdo vyhledat, alespoň tak jsem to pochopil.
takhle je to v překladu

Potvrzuje a ukládá se to tím tlačítkem dole vlevo
CoxpaHnTb

Google translator vám klidně přeloží celou stránku!

1.4 - instalace - nastavení QIPu
Stáhněme QIP 2010
http://qip.ru/
vlevo uprostřed, není třeba překládat, že ?

Při instalaci si dáme custom a takhle to vypneme,

Set gip.ru
Set search.qip.ru
aby se nepřenastavovala domovská stránka a vyhledávací engine (nástroj)

A tady taky odškrtnout pryč

Bude to v angličtině a tady se kliká na QIP Account

Ukáže se přihlášení a tam dáte to co jste registrovali na qip.ru nick je ve tvaru vášnick@qip.ru
Pak po potvrzení a přihlášení se ukáže ICQ přihlášení
Dejte icq číslo a heslo

Pak se ukáže přihlášení google talk, ale já si myslim, že to je jabber! takže sem ještě google ne
Pak se ukáže přihlášení MRA, kdo ví co to je...
Pak se ukáže přihlášení Facebook (mluvit s lidma z facebook) u někoho někdy funguje dost špatně
Pak se ukáže přihlášení Twitter (to se mi líbíSmile )
Kdo chce google tak potom v nastavení

Kdo chce češtinu dá se najít na qipim.cz fóru
http://qipim.cz/viewtopic.php?t=3928

teď je důležitý nastavení!

Modrá ikona s brejlema a u toho Invisible for All je, že vás nikdo neuvidí online, takže kliknout a změnit na zelenou online.
Nad tím je standartní žlutá ikona qipu a v ní je preferences
Jdeme nastavovat!

Switch to expert mode - přepnout do expert módu, ano (klik do toho ať tam je zaškrtávací fajfka)
Save passwords of my account on server - uložit hesla mých úctu(protokolu) na qip.ru server, ne (nesmí tam bejt fajfka)

Pak překliknout na Contact List (vlevo na straně)
Always on top - vždy na vrchu/nepřekrývat qip okno jinými okny, ne
Auto resize contact list - automaticky změnit velikost kontakt listu, ano
Thick window title, tlustá lišta názvu okna, ne!!!!
Font name nastavit na Tahoma velikost 7, protože jinak se můžou ukazovat špatně znaky s diakritikou.
Posuvník Transparency nastavuje průhlednost QIPu, ale zaškrtněte For inactive only, aby nebyl průhledný na pořád,aby když s ním pracujete byl normálně vidět.
Pod tím je váš nick,můžete to změnit na cokoliv co chcete, aby bylo v názvu okna qipu

teď překliknout na Messaging (posílání zpráv)-(zprávy)
Show contact floating avatar - ukazuj volně ikonky uživatelů, ano

Překliknout na History (historie)
Dole je file saving path(ukládací cesta), můžete nastavit kam ukládat poslané soubory od uživatelů.

A přepnout na accounts (účty)
klikátkem add new accounts(přidat nové úcty) přidáte účty, které ještě přidané nemáte.
Klikněte na nastavení u ICQ,(settings) je tam
Show client icons (ukazovat ikony klientu), ano

Potvrdit OK a okno se zavře

V okně qipu vpravo dole je žlutá ikona a nad ní je zelená,tím se přistupuje k panelu ve kterym se dá pracovat s jednotlivými úcty zvlášť.
Vedle toho je lupa se žlutym pozadím, tím se přidávaj nový lidi.
Pod tím jsou balónky, tím se nastavujou obrázkový statusy.

Když uděláte dvojklik na název okna qipu, změní se jeho tvar, mohlo by se to hodit.
dvojkliknout pravým tlačítkem to funguje taky

Když dvoj Kliknete na nějaký kontakt otevře se povídací okno. Tady jsou důležitý dvě věci.
Šipka dolu u zelený diskety nastavuje jestli se budou soubory posílat přímo nebo přes váš úložný prostor. Záleží jak se vám to bude hodit
Send files directly - posílat soubory přímo
Send files trought file.gip.ru - posílat soubory přes file.gip.ru
My files on file.gip.ru - Mé soubory na file.gip.ru (otevře souborové rozhraní na webu s prostorem 5 GB)
View recieved files - prohlédnout přijaté soubory (ve vaší složce)

Pak je pod tím ikona enter vedle údržbářského klíče a tužky. Když je zaplá, tak se zprávy odesílají stisknutím enter. Když ne, tak ctrl+enter

V té řadě je ještě hlava se žlutou hvězdou. V tom se nastavuje vlastní nastavení pro daný kontakt.
Vlastní nastavení zvuků když uživatel přijde online
Vlastní nastavení zvuků když uživatel pošle zprávu
Vlastní nastavení písma když chcete, aby jeho písmo vypadalo jinak.
Jeho okno lze nastavte tak, aby se s ostatními založenými okny nesdružovalo a vždy bylo zvlášť.

Jak pracovat s qipem a nebo co by se vám mohlo hodit v něm nastavit, tomu se věnuje fórum http://qipim.cz/
Nebo tady je ruské qip fórum přeložené rychlým způsobem do cz
http://translate.google.cz/translate?js=n&prev=_t&hl=cs&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=auto&tl=cs&u=http://forum.qip.ru/

můžete se zeptat i mě tady, nebo na qipu kastier@qip.ru (tenhle kontakt je qip kontakt a email taky,můžete vybrat co použijete)

1.5 - změna zvuků,mix icq qip trilian
udělal jsem k tomu mix zvuků z trilianu,protože ty icq se nedaj poslouchat.
Tady stažení, je to automatický rozbalovací rar archiv, Který do %program files%\QIP 2010\Sounds\QIP Infium sounds\ přidá zvuky a instalační bat, kterej se spustí a přejmenuje a zálohuje zvuky, takže to hned hraje jinak, jen to stačí spustit.

mediafire.com ?wstz56aorxwfx1k
rapidshare.com QIP2010-trillian_sounds_Install_in_Program_Files.exe
2shared.com/file/jlWKI0Pi/QIP2010-trillian_sounds_Instal.html
uploading.com QIP2010-trillian sounds Install in Program Files.exe/
http://turboupload.com/8wkmpd3ipy7x
sendspace.com yo2ir1

Zvuk odesílání zprávy jsem vypnul.
Když se vám to nebude líbit, tak v adresáři qip zvuků je uninst.bat, ten to vrátí zpátky, qip bude zvučet jako před tím.

/edit:
O QIP úctu se ještě bavim na QIPim fóru
http://qipim.cz/viewtopic.php?f=83&t=4097&p=48712

1.6 - nastavení uložení hesel všech vašich protokolu na účet QIP
A ještě když na jiný PC půjdete s QIPem a přihlásíte se QIP účtem, tak se to samo zeptá na ostatní protokoly, Který máte a snad i nastavení programu by si to mělo taky pamatovat.
Standartne si to pamatuje i hesla, Který se sami uloží na váš QIP účet, i když by to neměl být problém, radši jsem to v nastavení dal pryč. Možná že bych musel přestat být paranoidní.. hahaha a nebo jsem oprávněně...

1.7 - vzhled QIPu a web QIPu
QIP

A QIP protokol na webu v emailu. google translate, nebo google chrome to umí přeložit do cz.

1.8 - QIP smajlíky,sady a vlastní přiřazení
/edit3:
Co stojí za zmíňku!

To jsou QIPovský smajlíky !
Jsou obdivuhodné, nádherné a bezva !
Jsou animované, tady je jsou vyfocené, takže se nepohybují. Tahle sada není standarní součást QIPu, ale dá se přidat.

Tohle jsou základní, které má QIP2010 (tady je cerný pozadí a tak nevypadají tak jak na bílém)

Je jich víc, už se mi to nechce uploadovat...

můžete mít 300 smajlíků 400 možná taky, nevim jestli je to omezený
Když si s někym píšete a chcete aby viděl stejné smajlíky jako jste si přidali vy, tak musítě mít stějnou sadu smajlíků.
A nebo poslední možnost je, že sadu můžete mít jakoukoliv, ale v konfiguracním souboru musí být napsáno stejně, pro jaký text platí jaký smajlík
když někomu pošlete tohle:
*rofl*
tak se smajlík takhle válí...

když někomu pošlete tohle: *rezuchleba*
tak žádný smajlík není.... a příjemce uvidí *rezuchleba* a ne smajlík
Pokud bude sada smajlíků, která má pro text *rezuchleba* definovaný smajlík, tak se pošle ten smajlík. (A ten smajlík asi bude rezat chleba...)
A nebo pro ten text můžete definovat libovolný smajlík jaký chcete v tom souboru a když to má ten druhý definováno stejně, tak uvidí stejného smajlíka. Ti ostatní uvidí text *rezuchleba*
Akorát koukam, že způsob ručního nastavování byl změněn a teď nevim jak se to ručně nastavuje....... Před tím to bylo tak pěkně jednoduchý !

1.9 - postranní mini ikony QIPu v kontakt listu
Kdyby vám nešly postranní ikony programu, Který maj vaše kontakty...

1.10 - Trance rádio v QIPu
Tohle je dobrý trance rádio. Mluví se tam anglicky,občas se pohovoří s těmi co trance tvoří.

QIP může nastavovat obrázkový statusy automaticky.

1.11 - QIP email,zajímavá funkce
QIP email má funkci, kterou jsem ještě neviděl..... Oznámení o tom, že už si email někdo přečetl.. Akorát nevim jak to funguje................. hahaha

1.12 - jak začít používat QIP protokol
A taky ještě . .
Když už to máte hotový, tak by taky bylo dobrý říct QIPu, že chcete používat QIP protokol. . . hahaha Když jděte někomu psát

Ti kdo mají QIP 2010 mají jen zelenou ikonku qip na levo (může používat QIP protokol místo ICQ)
Ti kdo mají QIP Infium mají méně zelenou ikonku qip vlevo a více zelenou qip vpravo. (může používat QIP protokol místo ICQ)
Ti kdo mají QIP 2005 mají méně zelenou ikonku qip vlevo a žlutou qip vpravo (můžete mu říct, ať si dá QIP 2010) (nemůže používat QIP protokol místo ICQ)

Ti kdo mají QIP2005 by měli okamžitě přejít na QIP 2010. QIP2005 je starý, vývojáři na něm nepracují, jednoho dne zestárne až k nepoužitelnosti.
Jeden příklad: třeba se stane, že ICQ server změní způsob komunikace. V té chvíli vyjde nová verze QIP2010 a jede se dál. V té chvíli QIP2005 zemřel.
Když už máte QIP, tak ho nemějte jen na ICQ Arrow cyclops QIP je přece na QIP Smile

Kdo používá protokol QIP a ICQ současně, bude to vidět takto :
To jsou zobrazené informace o kontaktu. V kontakt listu, to budou ty dvě ikony QIP.
Myslim, že když přidáte někoho kdo má QIP a přidáte ho jen podle ICQ kontaktu, tak bude mít takovéhle informace když se na nej v kontakt listu klikne. A bude mít možnost používat QIP protokol.

Možná malý problém: Dokud jsem tomu uživateli nenapsal, tak se neukázalo, že má jak ICQ tak QIP. Potom jsem mohl přepnout na používání QIP protokolu.
Takhle:
Je to u jména kontaktu, rozvinovací nabídka. Pokud tam máte vybraný ICQ tak mluvíte přes ICQ protokol (nedobrá to věc) Asi nejrozšířenější QIP jméno každého uživatele je ICQčíslo@qip.ru Protože QIP2010 vás s registrací QIP jména neobtěžuje a když se v něm poprvé přihlásíte na ICQ, tak automaticky máte 462847966@qip.ru vytvořen a je to vaše qip jméno. Tím i QIP účet, Který má myslím stejné heslo jako vaše ICQ. Takže příště se stačí v QIPu přihlásit na QIP účet !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Který má stejné jméno jako je vaše ICQ ! ! ! !
Mě se třeba takový ICQuo qip jméno nelíbilo a šel jsem si vytvořit vlastní a pak jsem se s ním v QIPu přihlásil. Proto vás tady obtěžuju s manuální registrací QIP úctu............ :-D:DDD
Když mezi sebou nechcete ICQ nikdy, tak smazat. Nebo smazat celý kontakt a znovu přidat jen za pomoci QIP identifikace (qip jména).
(MAZEC) tím náhodným ICQ číslem se mi povedlo trefit nějakýho rusa...... hahaha hahaha hahaha hahaha

1.13 - QIP jako služba pro offline zprávy
To je spíše pojednání . . .
Pokud bychom se o QIPu bavili jako o nástroji pro offline zprávy, tak je QIP super věc........ Laughing
Kdybychom se tedy v noci rozloučili a šli spát a já jsem ale zapomněl ještě něco říct, tak je možnost napsat to ještě do okna konverzace a odeslat jako offline zprávu, a nebo kdo si chce být 100% jist, že tu zprávu druhý uvidí, tak klikne v QIPu na otevřít emailovou schránku
a když je jméno qip kontaktu jahodaztresnove tak jednoduše napíše email na jahodaztresnove@qip.ru a ten druhý když kdykoliv zapne QIP tak mu QIP řekne, že má email a tak klikne na to malý zelený okýnko,nebo později na ikonu u hodin dole
a otevře se ruská emailová schránka,
kde se dá jednoduše kliknout na přečtení toho emailu a v případe že odesilatel nebude online tak se dá kliknout na rychle odpovědět na email.
Když jste oba online a posíláte emaily, tak přicházejí stejně rychle jako zprávy v povídacím okýnku.

1.14 - Nejbezpečnější šifrovaný protokol pro komunikaci
Mé oblíbené téma
Nevim jak na světě, ale v QIPu je to jabber a můžeme mít velikou! radost, že tam je! měl by to být jeden z nejbezpečnějších, takže věnovat mu pozornost je dobré.
Pro komunikaci se serverem používá zašifrovaného spojení TLS
Hesla na server ukládá jako hash (specificky náhodně vytvořený klíč, Který když se dostane hackerovy do rukou,tak je mu víceméně k ničemu)
Takhle nastavit!

ALE HLAVNĚ
Když jsem zkoušel Store password as a hash - skladuj heslo na serveru jako hash tak jsem se nemohl pak přihlásit! Řeklo mi to, že musím znovu zadat heslo, protože je teď uloženo jako hash, ale když jsem to udělal, tak to nefungovalo.......
Takže jaksi nevim jak to nastavit/použít . . Very Happy

1.15 - Odkaz na tento článek
Kdo chce QIP někomu dát a nechce mu všechno co jsem napsal vysvětlovat, ať s radostí rozdává některý z těchto zmenšených odkazů na tento článek
1.16 - Posílání souborů
Jedno z pěkných lákadel na QIP je možnost posílání souborů
Mělo by to fungovat přímým způsobem všem
QIP má dva způsoby posílání souborů
přímo
a
za pomoci webového serveru file.qip.ru , který funguje za pomoci 4shared.com

Vedle toho H, který je na historii je zelená ikona diskety a na pravo má šipku dolu. Tím se dá vybrat jestli soubory posílat přímo (directly) další je: přes web server (through file.qip.ru) další je: podívat se na mé soubory na serveru (see my files...) další je: podívat se na složku s přijatými soubory ve vašem PC (received files)
Protokol jabber, ale myslim, že i QIP, protože qip je na jabberu dělanej, mají možnost posílání souborů za pomoci proxy serveru, už jsem ukazoval jak se to nastavuje, ale nevim jak se to používá.

Když dáte poslat soubor, nebo soubory s volbou přes web server, tak se nahrajou na ten server a QIP pak pošle tomu komu jste to posílali odkaz na ten soubor na stažení.
Soubor tedy dostane svůj stahovcí odkaz na internetu a když je to video nebo fotka, tak se na něj dá i podívat na těch stránkách kde se stahuje. Je to rusky, ale stahovací tlačítko je velkej modrej odkaz s tlustou šipkou dolu CKa4aTb
Nahrávací rychlost 330kb/s
Stahovací rychlost 240kb/s
To je mi to ale lákadlo Shocked Very Happy
Kde jsou ty časy kdy jsem posílal 350MB rychlostí 1,5 až 3 kb/s s ICQ5 Very Happy .....

Máte k dispozici 5 giga
Vylepšovadlo:
Když chcete někomu poslat soubor, jehož nahrání trvá hodinu, tak je zbytečné, aby na něj adresát hodinu čekal a pak ho ještě dýl stahoval.
Rozdělte soubor na několik menších částí, třeba na tolik, že jedna část bude trvat nahrát 5 minut. Všechny části můžete do povídacího okna přesunout najednou a qip je po jednom sám nahraje. Adresátovi pak budou postupně přicházet zprávy s odkazy na tyto čísti. Takže místo dvou hodin nebo víc kdy by musel adresát na soubor čekat, tak takhle už stahuje po pěti minutách zatímco vy nahráváte ve stejný čas. (Jaké to pěkné využití času Smile ) Umíte s winRarem rozdělovat soubory ? (umí to i total commander) nebo dělat rozdělené archivy z několika hodně malých souborů udělat rozdělené archivy po určených velikostech ? Můžu udělat návod.
Jakmile takovýto způsob posílání začnete, tak se o to nemusíte už starat a adresát si to může stáhnout kdy chce. Ale je tu časový limit. Když to nestáhne za měsíc, tak se to smaže !
Pokud chcete mít na QIPovém web serveru nějaké soubory na pořád, tak se musíte postarat o to, aby byly minimálně jednou za měsíc stahovány. Myslím, že klinkout na stahování a jak se začne stahovat tak to můžete zrušit, tak by to takhle mělo stačit.

Zvláštnost:
Když třeba v total commanderu označíte několik souboů a přetáhnete do QIP povídacího okna, tak se pošlou najednou jen když máte volbu poslat přes web server. Když máte volbu na přímo, tak se pošle jenom jeden..... Surprised To je mi to ale pitomost...... ! Sad
Když ale kliknete na disketu a soubory vyhledáte a označíte tam, tak se pošlou všechny. (i s označenou přímou volbou poslání)
Nevím co to........

QIP2005 ukazoval IP adresu toho kdo vám něco posílá, nevim jestli i 2010. Myslim, že ne. Je to škoda ! !
Je logické, že ji asi nebude ukazovat při posílání přes souborový server, myslim.....

Naposledy upravil Admin dne 24.09.10 20:50, celkově upraveno 86 krát (Reason for editing : Vždycky je co přidat, snad jedině až budu mít popsán celý QIP, to bude hotové... :-D)
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://bylonebylo.99k.org
Admin
Admin

PříspěvekPředmět: Re: o ICQ protokolu ! + řešení   07.10.10 9:49

Tohle stojí za zmíňku:
Hledal jsem nějaké kompletní řešení pro povídání na internetu.Měl by to být povídací program, který by uměl všechny protokoly, nebo aspoň ty, které potřebuju.Vypadá to, že protokol QIP je to samé co JABBER (HURÁ! )Myslim,že jabber je nejlepší volba !
No a pak zbývá audio a video konverzace.To by mohl být skype, myslim,že má nejlepší kvalitu zvuku a to je důležité.Například protokol google má taky audio a video, ale v QIPu je nám to prd platné když to neumí. Ale myslim, že časem to bude umět! Chtěl bych, aby pro video hovory bylo možné používat protkol jabber. Takže jestli QIP přijde s tím, že s QIP protokolm bude možné mluvit hlasem a videem tak máme vyhráno ))))
Ale jestli se v kvalitě hlasu Skypovy nic nevyrovná, tak asi nebude důvod.

Současné řešení:
Budeme si radostně povídat s QIPem, což je tedy nejspíš jabber protokol i když se tomu řiká QIP protokol. Ale nevim to jistě. A pak když spolu budeme chtít mluvit, tak zapneme skype. A je to .......
Neni třeba to víc řešt....

Pak ještě ale možná jedna věc k řešení....
Totiž když si povídám s vámi, tak si nechci povídat s celým městem......... nebo světem.......
neboli . . . .
Šifrování a zabezpečení....Jabber má jedno velmi základní šifrování, které se ale musí ručně zapnout! (popsal jsem to tady)
V podstatě jabber svou komunikaaci nešifruje, ale svou komunikaci, tedy komunikačná data,tedy vaše zprávy posílá v šifrovaném spojení.
To je jako vozit zprávy v zamčeném autě, nebo vozit zprávy v odemčeném autě, ale v zamčeném tunelu.Ta druhá možnost se spíš přibližuje k jabberovému šifrování.Vaše zprávy šifrovány nejsou, ale jsou přenášeny, tak, že se k nim "nelze" dostat. Slovo nelze je v uvozovkách VELMI oprávněně !
neboli s takovým šifrováním spokojený nejsem......
Říká se tomu SSL nebo TLS, jde o šifrovanou komunikaci mezi dvěma počítači. Nevim jak je to bezpečné.Ale QIP má ještě dodatečné šifrátory jako pluginy, ale ještě jsem je nezkoušel.QIP 2005 měl v povídacím okně políčko pro heslo a tak se dala komunikace šifrovat přímo. Je nesmyslné, že to v QIP 2010 není.

Vize bezpečné komunikace:
To první co přijde na mysl je to standartní SSL, nebo jestli se to jmenuje TLS ..... kdo ví....
Tím si standartním způsobem zašifrujeme data když se odešlou na internet.Pak HAMACHI. Tím si totálně zašifrujeme data když je posíláme přes internet. Dá se říct, že internet ani taková data nevidí. (Ani poskytovatel internetu) Jediný kdo by mohl tyto data vidět je poskytovatel HAMACHI. Nevím, jestli je potřeba si s tím dělat starosti. (Pro nenutnost takovýchto starostí je dobré používat programy, které nejsou závislé na ostatních místech na internetu. K tomu je dobré mít veřejnou IP adresu)
A po hamachi by přišlo to poslední, šifrovat data před odesláním na internet. To by šlo několika způsoby. Pak je ale otázka jestli by to nebylo uživatelsky obtěžující, takto komunikaci šifrovat. No kdyby byly programy k tomuto účelu stvořené, tak nikoliv. Zatím takový neznám, ale myslím, že jednoho dne takový najdu.
-
-
-
-
-

Zatim jako kompletní řešení pro internetovou komunikaci to vidim na QIP a SKYPEnějaké jiné návrhy ?

//dodatek
Vylepšená vize

Poskytovatelem jabber protokolu můžete být vy sami. V QIPu nastavíte adresu jabberu svojí IP a další osoba taky. - Ale nevim jestli to tak funguje... :-D Pak by jste si mohli upravovat nastavení jabber serveru možná by se tam dalo nastavit nějaké další šifrování. Ale nevím jak by na tom byl s šifrováním ten druhý když on musí jít přes celý internet až k vám na jabber server, kde se teprve s komunikací může pracovat. Teda nevim jestli to tak funguje, ale myslim. . .

Jak to tedy funguje, možná takhle:
pošlu zprávu na server, server zašifruje a pošle kamarádovi.
A když je server muj PC tak asi zprávy který mi pošle se jaksi nezašifrujou........ :-D Sad
To by snad jedině by jsme museli oba mít veřejnou IP adresu, oba si spustit jabber server a nastavit QIP aby ho používal. Zašifrovat na serveru co se dá a posílat to v zašífrovaný komunikaci( SSL,TLS,TTL) přičemž zprávy jsou v QIPu před odesláním též šifrovány za pomoci dodatečného pluginu.

Verze s HAMACHI.
Obadva můžou mít neveřejnou IP adresu.
Oba dva si spustí jabber server a v QIPu nastaví používat jabber server na adrese Hamachi (jako 5.43.61.33) Pokud vim, tak veškerá komunikace přes hamachi je vysoce šifrována ! Ale pan pochybovačný řikal, že snad jediný kdo by mohl komunikaci prohlédnout je poskytovatel hamachi. I když by to bylo tedy velmi nepraktické. Komunikaci by musel nepřetržitě zaznamenávat a později prohlížet. I když by bylo uživatelů milion tak technicky to není problém. Prostě nechá jednoduše vyhledat co potřebuje. Ale možná jedna kladná věc, která by rušila tuto pochybu, je jako systém pro ukládání hesel.
Když se příhlásíte na QIP tak se heslo neporovnává podle daných znaků. Heslo není u poskytovatele QIPu uloženo. Všude na světě to funguje tak, že se z hesla vytvoří jedinečný zámek. Jedině když se přihlásíte se správným heslem, je to tako ten jediný klíč, který může zámek odemknout a tak se můžete v pořádku přihlásit.
To by možná mohlo znamenat, že poskytovatel hamachi komunikaci vidět nemůže i když ji poskytuje.
I když asi to není případ hamachi, protože tam se nejedná o hesla, ale o komuniaci, kterou lze zaznamenávat když bude chtít.
No ale i kdyby byl systém v pořádku tak stačí jeden zlý člověk aby se vaše heslo nebo komunikace stali veřejnými............ :-D však už to znáte . . . . Takový člověk by se musel úspěšně schovávat na poskytovatelově straně a způsobovat neoprávněné přístupy. Ty se snad ani nemohou zaznamenávat, protože daný člověk má přístup k celému systému a nikdo jiný se to tak nemůže dozvědět.
pomineme to....
takže pak zbývá ten záznam komunikace.
i když je vysoce šifrovaná tak to nám asi nepomůže když poskytovatel má přístup k počítači, který ji šifruje a tak může počítači zadat, aby ji ukládal v nezašifrované podobě a on si ji pak v pohodě četl. To právě to poslední co by mu zabránilo ji číst je šifrování zpráv před odesláním. To umí několik pluginů v QIPu, až se s nimi seznámím, můžu přidat do mého článku.
Jestli bych mohl poradit tvůrci šifrovacího pluginu, tak každá zpráva by se měla šifrovat s rozdílným algoritmem, nebo způsobem.Identifikace a způsoby šifrování by záležely na heslu,které bychom vložili.
Nevim jestli se dá spojení na hamachi server nastavit taky jako šifrované tedy ssl tls... ale komunikace mezi uživateli je šifrována tak i tak.
Teda nejsem si tak jistej, že je hamachi samo o sobě šifrované, ale někde jsem to na internetu v angličině slyšel ! Daný člověk byl úplně nadšen a říkal,že hamachi poskytuje vysokou bezpečnost a tak ho i on sám používá ve své firmě, nebo systémech řikal....
kdo ví....

Nutno říct, že i kdyby to byl nejlepší bezpečnostní systém, tak zlý lidé mají taky svůj systém..... Když se umí dobře schovávat, tak získají přístup k bezpečnostnímu systému a vše může být ukradeno (informace,komunikace,data)
To bychom pak asi jedině museli věřit, že hamachi poskytovatelé jsou tolik dobře dobří lidé, že umějí poznat zlého člověka od pohledu a tak ho do své firmy nezaměstnají a my pak jsme v bezpečí..... Kéž by to tak bylo Smile)))))))

Já bych byl pro hamachi, protože poskytuje nadstandartní šifrování a ještě dělá z neveřejných IP adres veřejné, ale má to trochu omezení, ale pro uživatele většinou to vypadá, jako když to žádné omezení nemá.

Takže v obou případech by to byl vlastnoručně nastavený jabber server pro maximální šifrování, pro spojení na server se používá ssl (i kdyby se jednalo o hamachi) a zprávy si v qipu taky necháme šifrovat nějakým pluginem pod vlastním heslem.
(Které ovčem budeme minimálně jednou denně, nebo při každé nové komunikaci měnit.)
(Qip měl zadávací políčko na heslo hned v okně kde se povídalo. škoda že už tam neni!!) Při každé konverzaci se tak dalo heslo měnit hned. Ale to by mělo s pluginem taky, když nebude jeho tvůrce blbej.......... :-D

Naposledy upravil Admin dne 04.11.10 3:33, celkově upraveno 1 krát (Reason for editing : edit)
Návrat nahoru Goto down
Admin
Admin

PříspěvekPředmět: Re: o ICQ protokolu ! + řešení   04.11.10 16:09

Koukam,že jsem to kompletní řešení nedopsal............ Very Happy
Hlavně jsem chtěl něco co umí skypea, a i další protokoly. Tak jsem si myslel, že s trilianem to bude nejlepší Smile
Jenže , aby mohl trilian používat skype, tak skype musí být nainstalovaný, spuštěný a ještě vlastnoručně přihlášený !
Tak jsem alespoň myslel, že tam půjde multi account, víc uživatelských jmen na jednom protokolu, tedy na skypu.
Ale bohužel, ani multiaccounting to nemá..... Tak k čemu to vlastně je ?
Uvažoval jsem tak,že bych snad přešel z QIPu na trilian, ale nevyšlo to....... QIP je stále jednička Smile
Ale trilian má IRC, QIP taky když si dáte plugin, áaale, trilian má MSN, QIP nemá, no fakt,že bych používal komunikační protokol od Microsoftu ..... :-D , No budiž, ale když najdu někoho kdo MSN má, tak msn potřebuju. Tak to buď toho triliana, nebo možná jestli QIP nebude mít v budoucnu.... Nebo možná někdo udělá plugin a msn by taky bylo v QIPu.

Zatim mam dva hlavní důvody proč QIP Smile
QIP protokol je postaven z JABBERU a možná je to to samé. (Umí to jabber) A má to nejlepší smajlíky. A ještě počtem neomezený .... Teda podle toho kolik vám zvládne počítač. (V budoucnu snad udělám aplikaci, aby jste si mohli smajlíky v qipu jednoduše konfigurovat. Takže by jste mohli mít vlastní seznamy a definice snadno a jednoduše Smile
Jo a taky posílání souborů přes souborové rozhraní je úplná paráda Smile Zrovna jsem chtěl aby někdo na internetu mohl slyšem kvalitu mého mikrofonu, když něco nahrávám tak jsem udělal 10 vteřin nahrávku, uploadnul jsem to na qip a když jsem k té adrese souboru přešel, tak jsem mohl MP3ojku poslouchat přímo a bylo to bez ztráty kvality (i když to si asi ještě musim pořádně ověřit ! ) Myslim, že další plus k tomu posílání souborů je možnost používat jabberové proxy.

Tak to kompletní řešení by byl QIP a skype.

Nebo snad skype a trilian ?

Já nechci přijít o ty smajlíky a o to bezvadné posílání souborů......

Takže doufám, že to s tím msn bude ještě vyřešeno....

Razz

Admin
Admin

PříspěvekPředmět: Re: o ICQ protokolu ! + řešení   04.11.10 16:49

A když už jsme u té bezpečnosti........
Tak nebudete mít žádnou bezpečnost, když nebudete mít bezpečné heslo ............

http://www.passwordmeter.com/

Neboli, toto je měřič síly hesla. Odhalí i vaše špatné návyky. Smile (Taky jsem své odhalil....... ! A svá hesla od nynějška upravil ..... !)

Takže nehorší heslo co znám je:

sasa

Protože, Alexandra je vaše žena, tak se to dobře pamatuje có ??????? Laughing Laughing Laughing (No z toho mam takovej *rofl*, že ani nevíte....)

Pojďme to heslo analyzovat:

Mínusy a chyby:

- Všechna písmena jsou malá
- Jenom 4 znaky dlouhé ???????? Surprised
- Opakující se znaky ! To skoro vypadá, že to heslo má jenom dva znaky....
- Nejsou tam čísla
- Nejsou tam neobvyklé znaky !
- Opakující se typ znaku

neboli... takovýhle heslo vám prolomí každej........ i kdyby se vaše žena jmenovala Sára, takže vaše heslo je sara...
to prolomení funguje tak, že program zkouší všechna možná hesla, která do zámku pasují a jestli se dá zámek odemknout...
Program zkusí možná 10000 hesel za vteřinu a takovou renatu, třeba prolomí za dvě hodiny... možná dřív.

Ale dávat si heslo jako jméno vaší ženy, je sice nejkrásnější, ale nejnebezpečnější....... Nejosudovější a nejchybnější.. Takže toto heslo ne...

A jak vypadá dobré heslo ?

jAx8G?g1*T
nebo pro usnadnění:
jFxRlY4*3/

Obě jsou dobrá, a vypadá to,že obě mají totožnou sílu. Ale předpokládám, že hackerovy to ale pomůže když bude vědět, jaký z těchto typů hesel používáte.

Heslo má sice jenom 10 znaků, ale podle toho měřidla je to velmi dobré až velmi silné heslo.
+ Má všechny typy znaků: velká písmena, malá písmena, čísla, neobvyklé znaky
+ Znaky se neopakují
+ Ani jeden z typů znaků se po sobě neopakuje takže takhle: FRYjxl43*/ NEEEE
Tyto dvě hesla které jsem uvedl jsou jiného typu, protože používají jiný systém:
malé písmeno ; velké písmeno ; malé písmeno ; číslo ; velké písmeno ; neobvyklý znak ; malé písmeno ; číslo ; neobvyklý znak ; velké písmeno
a druhé heslo
malé písmeno ; velké písmeno ; malé písmeno ; velké písmeno ; malé písmeno ; velké písmeno ; číslo ; neobvyklý znak ; číslo ; neobvyklý znak

Tím pádem existuje něco, podle čeho by mohl hacker prolomit heslo snadněji. Takže si na to budeme muset dávat pozor.... Very Happy Bude nejlepší tedy podobu hesla nějak pravidelně a nepravidelně střídat..... Smile Aby v té pravidelnosti nemohl zase najít nějakou hackerskou výhodu........

Jedna z dalších hackerských taktik, je slovníkový útok. Čili že program zkouší tvořit hesla na základě slov.
Takže heslo:
včera jsme se opily až jsme blbě chodily
je též prolomené za pár hodin.....
pozor na to a slova česká ani anglická do hesel nedávat. . .

Pak zbývá poslední.......
manažérování hesel....... nebo správa se řiká ...... nebo administrace ?. .? nebo prostě jak vy a vaše hesla spolu fungujete.........

psát si je na papír, protože takhle silný hesla se asi těžko pamatujou......
-
v tom případě bacha aby vám po domě nechodil nějaký zlodějíček, který hesla ukradne........ ten papír by měl být nějak zabezpečen

Ukládat si je do souboru v počítači.......
-
No tak to alespoň ten soubor musí být zaheslovaný.... A to například takový Microsoft office 2000 funkci zaheslování nemá i když to vypadá, že jí má...... tak bacha...!
alespoň třeba winrarem to zaheslovat, a nebo snad je tady skvělý nástroj truecrypt zdarma. To prostě máte jeden soubor, kde máte všechny chráněné soubory. a ten soubor spustíte, zadáte heslo a ty soubory se oběví na hardisku jako by byly nezaheslované a jejich existence se stává obvyklou jak je tomu v počítači zvykem. To je asi nejbezpečnější metoda, kterou znám. A uživatelsky nejpříjemější ! ! !

Kapitola další............... kulo ok
Bude vám prd platné mít bezpečná hesla, když budete mít nebezpečný počítač....... Laughing
Typy nebezpečí:
/ screen logger
/ key logger
/ clipboard logger
/ password store stealer
- poslání přes internet

screen logger
To je jako kdyby vám někdo koukal přes rameno na monitor a měl v ruce telefon a o všem co vidí na monitoru informuje svého pána...hackera... (Né počkat!) Význam slova hacker není tak zlý jak by se tady mohlo zdát. Hacker není zlý to neni jeho věc.... Zlý je ten kdo chce krade vaše soukromí!!!!!!
(Kdyby jste vaše hesla ukládaly ve viditelné podobě, tak to by pak byla prozrazena.... Chtěl bych najít program, který je ukládá v neviditělné podobě,přesto však za pomoci ctrl+c použitelné a viditelné jen když kliknu,že se chci podívat.

keylogger
To je jako kdyby vám někdo koukal přes rameno na klávesnici a měl v ruce telefon a o všem co píšete na klávesnici informuje svého nadřazeného zloděje....
To by vám pak nepomohlo, že máte hesla uložená v neviditelné podobě, když pokaždé kdy heslo použijete(napíšete) tak je ukradeno....

clipboard logger
To je jako kdyby vám někdo koukal přes rameno na monitor a měl v ruce telefon a o všem co za pomoci ctrl+c zkopírujete do schránky informuje svého nadřazeného zloděje i kdyby to bylo v neviditelné podobě.
Tedy, kdyby jste měli v nějakém programu hesla uložena v neviditelné podobě a pak se jdete někam přihlásit takže zkopírujete heslo ctrl+c a vložíte ho do přihlašovacího formuláře tak je heslo ukradeno.
(To sou věci co...... ? Very Happy ) Sad

password store stealer
To je jako kdyby někdo z vašeho počítače poslal všechna hesla z programů kde se s nimi přihlašujete svému nadřazenému zloději.
Firefox,Opera,G.Chrome,Safary,ICQ,Skype,QIP,Jabber,MSN,Total Commander,FileZilla,FTP program,atd. má v sobě uložena hesla.
Cokoliv co si pamatuje vaše hesla tedy má je v sobě uložena, jsou ukradena.
To je velmi nepříjemná záležitost.....
Možná bychom nemuseli být tak bezbranní i když to nezáleží na nás. Záleží na tom kdo udělal ten program,který si heslo pamatuje, jestli se to heslo z toho programu dá ukrást nebo nedá.....
To by si vskutku měli pohlídat tvůrci toho programu, a já nevim jak je a nebo není jejich program bezpečný...... Nevim ani jak se to poznává....
To snad jedině, že bych se stal hackerem a vyzkoušel jejich ochranu.......
Ale to by bylo moc práce na mě........... Very Happy

Pak mě ještě napadá poslání hesel přes internet.
Všechna hesla, musí být poslána do počítače někde v americe a kdekoliv kde je daný server, aby daná služba mohla fungovat.
Pokud se jedná o spojení ssl tak je komunikace standartně šifrována, ale tomuto šifrování nepříliš věřím. A skoro bych řekl, že pokud se nejedná o ssl, tak se heslo pošle nešifrované a otevřené světu....... Surprised Nevim jak to přesně funguje, ale mám návrz jak by to fungovat mohlo....
Buď se komunikace web prohlížeče bezpečnostně posilní, nebo vzniknou programy, které svět ještě neviděl a s nimu se bude možné registrovat a přihlašovat a v web prohlížeči daná služba normálně používat.
Pokud takový program neexistuje tak si pamatujte,že jsem byl první kdo ho v existenci nehmotné vytvořil............ Very Happy
Uvidíme, jestli mi ten nápad někdo neukradne....... Very Happy
S touto záležitostí jako uživatelé asi nic moc nezmůžeme..... To by museli tvůrci

Obrana proti těmto:

Ten měřič hesla snad v budoucnu přeložim do cz, takže to bude vypadat, jako by to měřidlo udělal čech......... Very Happy

Jestli potřebujete pomoc, tak se ptejte.

Admin_
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: o ICQ protokolu ! + řešení   05.05.11 7:20

Password metter - měřič hesla vypadá to jako když dává najevo, že typ hesla malé a velké písmeno za sebou jako JkOgBvFrTzUdBnM je podle něj nejsilnější. Jenže podle mě je slabostí to, že se ty velikosti písmen nestřídají. Je to něco co by jste v heslech měli pravidelně a to by vedlo k oslabení bezpečnosti. Takže podle mě je to nutné střídat pro kažeé heslo jinak. třeba jako heslo iJnHgtdfrGbhHIkkMJHZf a nebo IHdUeIoJHoeúHbGhjHg
Měřič hesla ještě upozorňuje na to aby se písmena v heslech neopakovala.
Mě je zatim neznámé jak je to k prolomení hesla tomu lámači platné, že se nějaká písmena opakují.
stejně je nevidí a musí vyzkoušet všechny existující kombinace. Leda tak tomu zlému hackerovi by to mohlo být nápomocno, že by mohl upravit lámač pro vyší pravděpodobnost prolomení hesla. Ale to by snad ten zlý hacker nebo jeho spojenec musel být někdo koho normálně a běžně znáte. Někdo někde nějak něčim by musel mít možnost pohlédnout do systému, kterým tvoříte svá hesla.
Mam takovej pocit, že pravidelně se střídající velikost písmen a opakující se stejná písmena není nutné hlídat, ale střídat.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: o ICQ protokolu ! + řešení   

Návrat nahoru Goto down

o ICQ protokolu ! + řešení
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Bylo Nebylo - osobní stránky/forum :: Rady // Advices-
Přejdi na: