Bylo Nebylo - osobní stránky/forum

Místo pro tvorbu, co mě napadne bude zde, je to místo pro kousek mé práce na internetu

PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení    

Share | 

---Výpalné z OSA

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
AutorZpráva
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 121
Aktivita: (Points) : 313
Díky: (Reputation) : 0

PříspěvekPředmět: ---Výpalné z OSA   22.06.10 11:54

http://www.inzerce-jc.cz/phprs/view.php?cisloclanku=2010060501&stromhlmenu=35

OSA = OCHRANNÝ SVAZ AUTORSKÝ - CO SE VÁM MŮŽE STÁT
Vydáno dne 05. 06. 2010

je tady můj první příspěvek do rubriky "Společnost". Podělím se o naši zkušenost s organizací OSA. Nikdy bych nevěřil, že se něco podobného může v naší "rozvinuté kapitalistické společnosti" (proč jen mi ta slova znějí tak vzdáleně a cize?) stát ...

* V úvodu je třeba napsat toto:
jako provozovatelé malého krámku v centru Jičína (prodej galanterie, počítačů a služby inzerce) jsme se sami oficiálně přihlásili této organizaci s žádostí o legální ozvučení prostor krámu z jednoho zvukového přístroje do dvou reproduktorů. To proto, aby náš krám nebyl tichý a mrtvý a abychom žádného umělce nekrátili o jeho zasloužený příjem.

* Sepsali jsme tak 31.5.2009 smlouvu s obchodním zástupcem OSA. Ještě před podepsáním jsme se ujišťovali, že se na krám nedostaví žádný další ochránce jakýchkoliv autorských práv, který bude požadovat další poplatky. Jasná odpověď NE nás vedla k podepsání a klidnému provozování ozvučení našeho krámu v duchu smlouvy.

* A to až do 13.1.2010, kdy se na krámě objevil ve frontě mladý pán, který když přišel na řadu, požádal manželku o předložení potřebných dokladů ohledně zaplacení autorských poplatků. Ta mu předložila smlouvu s organizací OSA v domění, že tím to končí. Nikolivěk ... Mládenec se představil jako zástupce organizace INTERGRAM a sdělil: "Budete platit i nám". My jsme řekli, že nebudeme a s tím jsme se rozloučili. Následný telefonát na ministerstvo kultury (omlouvám se za malá písmena, pokud mají být dle pravopisu velká) potvrdil, že zákon tak hovoří již několik let zpátky a tak jsme obratem organizaci OSA vypověděli smlouvu. Výpověď byla přijata, na vyžádání OSA jsme ji doplnili v mailu 14.1.2010 o číslo našeho účtu pro možnou realizaci vrácení poměrné finanční částky. A skončili jsme na krámě s ozvučováním našimi i zahraničními umělci. Máme tak smutněji a nevlídněji, za což se našim zákazníkům omlouváme.

*A teď to podstané. Do dnešního dne - 6.6.2010 - nemáme ze strany OSA vrácené finance za období po vypovězení smlouvy. Pokud se ptáte na důvod, tady je >>>

Pánové a paní ruku v ruce zodpovědní za chod nemají v počítačové aplikaci výpovědi smluv dořešenou otázku přechodu z 19% DPH na 20%.

* Neboli to, co každý - i drobný živnostník - má za povinnost ze zákona od 1.1.2010, pracovat s DPH 20%, OSA umí jen v oblasti příjmů, ale ne ve směru opačném. Poslední naše emailová urgence z 10.5.2010 dopadla opět negativně a tak jsme odpověděli směrem k OSA, že tento přístup zveřejníme na našich stránkách a v denním regionálním tisku. Vyjádřila se k tomu obratem jiná pracovnice, že v současném přetechnizovaném světě není jednoduché ... a podobné bláboly ...

* Jaké bylo naše překvapení, když den dva poté jsme ve schránce našli písemný "produkt" s hlavičkou OSA. Nebylo to ale vyrozumění o dořešení situace, ale UPOZORNĚNÍ, že nám brzy končí roční smlouva a abychom zaplatili na další rok ...

* Jana - manželka - nedala na mé doporučení vykašlat se na to a zavolala halóóó OSA. Pracovnice OSA opět uvedla, že situace zůstává stejná - tedy neumíme vracet peníze skrze změnu výše DPH v tomto roce oproti minulému. A teď drobná perlička - následovalo důrazné upozornění, že pokud v námi zveřejněných skutečnostech bude figurovat její jméno, budeme mít tu čest s rodinným příslušníkem, kterýžto jest právník ... Tak takhle my si tady žijem ...

* Pokud mi čas a síly dovolí, bude následovat pokračování. Včetně vyjádření ministrestva kultury.

V tuto chvíli závěrem a pod čarou - jsem si vědom, že ve srovnání s problémy kolem záplav, vážnými osobními problémy zdravotními a tak podobně, se tohle jeví jako banální záležitost. Je to ale důvod k přehlížení takového chování?

-------------------------------------------------------------------------
Ty kráso.. tak to jsem nežral..............
Jak je tohle možné...

To není důvod k přehlížení milý provozovateli prodejny. Nikdy nebude....
Ta pani na závěr mě dostala teda.....
Kam ten svět spěje...... :-D
Takové chování je mimo kapitaluzmus, demokracii, evropskou unii,
ti lidé si asi neuvědomují jaký je datum čili v jaké době žijí....
Obdivuhodné ..... ale bohužel smutně....
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://bylonebylo.99k.org

---Výpalné z OSA
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Bylo Nebylo - osobní stránky/forum :: Úvahy-
Přejdi na: